Най-добрата страна на отглеждането на рапица
Най-добрата страна на отглеждането на рапица
Blog Article
Бръмбарите нападат рано засятата рапица и се хранят с листата. При висока плътност могат да разредят посева.
Благодарение на комплекса АКСЕЛЕРОН® ЕЛИТ се постига надеждна защита на вашите рапични семена от почвени патогени и неприятели.
При отглеждането на рапица е необходимо прецизно обработване на почвата. Като цяло трябва да се вземат предвид следните точки:
Улеснява и натоварването, ако изнасилването е внесено преди житото. Отново, това може да има отрицателно въздействие върху добива. В този случай изцяло зависи от фермера дали ще избере по-практични условия на труд или възможно най-висока печалба.
Посейте швейцарската манголд на открито Кога е времето за прибиране на реколтата?
Конвенционалната растителна защита трябва да се прилага след преминаване на приетите прагове на вредност на неприятелите по рапицата. През различните фенофази на зимната рапица (покълнване, поникване, розетка, бутонизация, цъфтеж и узряване) вредят различни неприятели. Нужно е да се знаят икономическите прагове на вредност (ИПВ) на различните насекоми.
Свързани статии Бумът на пътуванията в чужбина и към България се охлажда в разгара на лятото
кръстоцветна зелева бълха, рапична листна оса, рапичен бръмбар, рапичен цветояд, светлокрака зелева бълха, рапична стъблена бълха, малка рапична стъблена бълха, обикновена вълнистоивичеста бълха,черна зелева бълха, мъхнат бръмбар, миризлив бръмбар, скритохоботници, кръстоцветни дървеници, нощенки, ливадна пеперуда, скакалци, обработване на рапица миниращи мухи.
Растителна защита: Основни неприятели и тук са цветояда и различните стъблохоботници, както и шушулковия хоботник.
Покълналите семена трябва да бъдат намалени до минимум, а остатъците от жътва да се смесят в почвата.
Портативен цифров уред за измерване влажността на зърнените култури
Въпреки това, се допускат груби грешки при обработването и на първо място са уплътненията и сламените рогозки, чрез които корените на рапицата не растат.
Фосфорните и калиевите торове се внасят с основната обработка на почвата, а азотните – като подхранване. За формиране на добър добив от семена се препоръчват следните торови норми:
Фома тук не е релевантен патоген, тъй като инкубационният период на тази болест е по-дълъг от вегетацията на пролетната рапица.